EMIS posiada trzydziestoletnie doświadczenie w dostarczaniu informacji na temat najszybciej rozwijających się rynków naukowcom akademickim, studentom i bibliotekarzom na całym świecie. Serwis ekonomiczny EMIS umożliwia użytkownikom szybkie i sprawne poruszanie się po dużych ilościach danych i treści w celu wyodrębnienia informacji najbardziej istotnych dla ich potrzeb badawczych.
Dzięki wiarygodnym informacjom z najbardziej zaufanych źródeł na rynkach wschodzących, studenci i wykładowcy mogą docierać do wnikliwych i trudno dostępnych danych o spółkach, sektorach i krajach (korzystać z analiz branżowych, prognoz, aktualności, raportów oraz narzędzi do pracy w czasie rzeczywistym). W zaledwie kilka kliknięć mogą generować świadome, rozstrzygające i cenione raporty oraz własne analizy z wizualizacjami graficznymi.
Serwis ekonomiczny EMIS stanowi cenne źródło informacji do prac naukowych, analiz danych podczas zajęć prowadzonych przez wykładowców akademickich, jak również dla studentów w trakcie pisania prac dyplomowych.
Biblioteki akademickie otrzymują nielimitowany dostęp do serwisu, szkolenia oraz pomoc techniczną.
Ponad 11 mln profili spółek prywatnych i publicznych (w tym + 700 tys. z rynku polskiego i 2,3 mln z Europy) oraz 2,5 miliona z danymi finansowymi, w tym trudne do znalezienia raporty firmowe i
sprawozdania finansowe.
Spółka bez tajemnic - jak efektywnie przeanalizować dane spółkowe?
Obejrzyj nagranie
Jak skutecznie przeanalizować sektor i spółki podobne?
Analiza raportów krajowych i danych makroekonomicznych w serwisie EMIS oraz CEIC
Obejrzyj nagranie
Podczas spotkania online eksperci zademonstrowali główne funkcjonalności serwisu EMIS oraz zaprezentowali, jak profesorowie, wykładowcy i studenci mogą z niego korzystać na co dzień - case study przedstawiła dr Anita Zarzycka z Wydziału Ekonomii i Zarządzania na Uczelni Łazarskiego.
Uruchomiliśmy nową specjalność Data Science w Ekonomii na Uczelni Łazarskiego. Program zajęć powstał we współpracy z ISI Emerging Markets Group, który dzięki swoim platformom ekonomicznym EMIS i CEIC zapewni studentom możliwość nauki na unikalnych, aktualizowanych w czasie rzeczywistym danych z całego świata.
W trakcie nagrania dr hab. Profesor Ewelina Szczech-Pietkiewicz, kierowniczka Zakładu Unii Europejskiej w Instytucie Międzynarodowej Polityki Gospodarczej Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej, student kierunku: Globalny Biznes, Finanse i Zarządzanie oraz przedstawiciele Biblioteki SGH opowiadają jak serwisy ekonomiczne EMIS i CEIC ułatwiają codzienną pracę wykładowców i studentów.
Zobacz rynki wschodzące przez najszerszy możliwy obiektyw, dzięki informacjom z najbardziej zaufanych i renomowanych źródeł z ponad 197 rynków wschodzących.
Poznaj najistotniejsze informacje dostępne w zaledwie kilku kliknięciach - aby łatwo gromadzić, analizować i prowadzić kompleksowe projekty.
Twoje raporty będą bogate w informacje, rozstrzygające i cenione pod każdym kątem, z dostępem do najlepszych, zaufanych źródeł badań i wiadomości z pierwszej ręki.
Agnieszka Niewczas
aniewczas@isimarkets.com
Account Manager, CEE
ISI Emerging Markets Group